Verslag : Kwik A - Boeckenberg A : 18 – 26 (8-17)
A: Jordan DV (2+s), Tibo D (5), Lauren S (3), Lisa VG (2)

V: Joppe B (4+s), Amber E, Thomas T (4+s), Tess V (2+s)
Wissel : Maline, Mado

Scheidsrechters : S. De Jonghe, T. Kolmus

De laatste uitmatch van deze zaalcompetitie ging door in de bijenkorf, beter bekend als Kwik Indoor. De vraag was of en hoe Kwik bekomen was van de tik die ze op woensdag van Voorwaarts hadden gekregen. Afgaande aan de bezetting van de tribune achtten de supporters deze wedstrijd niet erg belangrijk. Gert, Andy en waarschijnlijk de volledige kern zitten al in volle focus naar de zaalfinale. Dus geen experimenten meer, de basis acht verschenen aan de start in de ondertussen vertrouwde opstelling.


Jordan opent in de eerste aanval. De biekes klampen stevig aan, zodat de vakken tot 4-4 in een gelijke stand wisselen. Er zijn zo’n 10 min. Verlopen als Lauren met been schot en een inloper zorgt voor het eerste vakverschil. De thuisploeg probeert dit kloofje te dichten, lukt daar niet in, integendeel, de kwikkers kunnen niet verhinderen dat onze panters langzaamaan de voorsprong vergroten. Na een 0-3 noteer ik 6-11, maar vooral de laatste 2’30” zijn er teveel aan met doelpunten van Lisa, Tess, Thomas en Lauren op een rij om tot de ruststand te komen.

De rust wordt iets verlengd om de koppige wedstrijdklok naar 25 min. te dwingen. Na hervatten blijkt de schotklok jaloers en weigert dienst. Een nieuw stel batterijen brengt haar terug tot leven. Onze panters gaan verder op hun elan van de tweede helft. Vooral door het overwicht in de rebound kunnen ze uitlopen tot 11-24. De coach van Kwik bracht ondertussen enkele nieuwe spelers tussen de lijnen. Net voor de 11-24 nam Gert een time out en ik verdenk hem ervan dat hij de spelers heeft gefeliciteerd voor hun spel, met de melding dat de voet van het gaspedaal mag. Althans zo lijkt het wel, want in de laatste 10 min. is de concentratie grotendeels weg. Tevens krijgen eerst Maline en daarna Mado speelminuten in de plaats van Lauren en Lisa. Het maakt dat Kwik de achterstand een ietsje kan goedmaken.

Een wedstrijd zonder veel verhaal. De afwerking kan nog steeds beter, maar door het overwicht in de rebound vormde dit geen enkel probleem. De aandacht gaat meer naar de rangschikking en meer bepaald naar de plaatsen 3 tot 6. Wie worden de tegenstanders in de halve finales ? Voorwaarts heeft een stap in de goede richting gezet, maar heeft met BGW en AKC twee moeilijke tegenstanders. Floriant daarentegen heeft het makkelijkste programma, maar ligt 3 punten achter op Voorwaarts. BGW heeft met Voorwaarts en Kwik haalbare tegenstanders, tevens directe kandidaten voor een finaleplaatsen. Pittige confrontaties in het vooruitzicht.

Dirk P