NL
EN
FR

Verslag : Vobako 1 A - Blauw Wit A : 21 - 22  (10-14)
V1: Lander (3), Jan (2), Imke (2), Tine (2)

V2: Jelle (5), Kobe (2), Lotte (1), Ana (2+3s)
Wissels : Rik

Scheidsrechter : T. Hansens, D. Van den Bergh

Blauw Wit start het zaalseizoen 2024-2025 in de bossen van Herentals.  Eén ding is zeker : het zal geen makkelijke wedstrijd worden, wetende dat Vobako steeds een zeer vlot scorend team is.  Laat dit nu net het ding zijn, dan de ploeg uit Herentals bij aanvang van de wedstrijd NIET doet!  Als Blauw Wit dan ook meester is, in de verdedigende rebound, dan ligt de weg open naar veel aanvoer in de aanval.  Blauw Wit maakt hier gebruik van en scoort over acht en bouwt een voorsprong uit van 10-14 met de rust.

Verslag : Floriant A - Boeckenberg A : 14 - 23  (5-11)
A: Jordan DV (2), Tibo D (3+2s), Lisa VG (2), Lauren S (2)
V: Joppe B (2), Thomas T (2), Tess V (1+s), Amber E (5+s)
Wissels : Seppe C, Rani VH, Dennis DV, Sterre VDA

Scheidsrechters : E. Mertens, T. Van Goidsenhove

Een file in Lokeren en een druilerige regen vormden niet het scenario voor een grote opkomst van pantersupporters voor de eerste zaalwedstrijd.  Wie verwacht had dat deze gespeeld zou worden in de nieuwere sporthal, kwam bovendien bedrogen uit.  Veel tijd voor een gedegen voorbereiding was er niet.  Onze Diamonds besloten het avontuur in Catalonië grotendeels zonder fysieke kleerscheuren, alhoewel de rug van Jordan enige zorgen baarde.  Floriant startte de zaalcompetitie met een nieuwe T1, Ewald French, geen onbekende in Boeckenberg rangen.  De opwarming van de “haaien” werd geleid door Lennert, blijkbaar nog onvoldoende hersteld.  Een speler die de thuisploeg waarschijnlijk liever tussen de lijnen zou zien tijdens de wedstrijd.

Verslag : Blauw Wit A – Rijko A : 15 - 12  (10-7)
A: Jelle (3+s), Kobe, Lotte (1), Tine (4)

V: Lander (1), Jan (1), Imke (1), Zoë
Wissels : Ana (3), Rik

Scheidsrechter : K. Broothaers

De wedstrijd op Rijko lag bij velen blijkbaar nog vers in  het geheugen, temeer omdat maandag in de zitting van het Disciplinair Comité besloten werd over de gevolgen van de rode kaart toen.  Momenteel is het nog wachten op de officiële uitslag daarvan.  De bezoekers misten een tweetal basisspelers en ook Niels diende alweer te schakelen nadat Jente afgelopen donderdag tijdens de training een spierscheurtje opliep.  Zoë komt op die manier bij Imke in het vak, terwijl Tine haar plaats inneemt in het vak met Lotte.  Het doel was duidelijk : de 2 punten thuis houden.

De wedstrijd tussen U15 Rijko en Boeckenberg was spannend tot de laatste minuut.  

Rijko had de vorige bekerwedstrijden vlot gewonnen en werd 4e in de voorronde van de veldcompetitie. Een geduchte tegenstander dus. 

Rijko opende de score met een inloper 1-0. Nina liet zich niet kennen en maakte een schitterend schot achter de korf, waardoor de stand gelijk kwam op 1-1. Elise reageerde snel met een knappe inloper en bracht het team op een 1-2 voorsprong. Een vrijworp zorgde voor de 2-2. Rijko zet van het begin een stevige verdediging neer en gaat overal heel kort verdedigen. Onze u15 hebben daar niet altijd een oplossing voor dus neemt Wesley een time out. Die loont meteen want Liv gaf weerwoord en scoorde twee inlopers, waardoor de stand op 2-4 kwam.  

Na een paar spannende minuten scoorde het andere team met een schot achter de korf, wat de stand op 3-4 bracht. Beide teams bleven strijden en de 4-4 werd snel gerealiseerd met een inloper van Rijko.  

Lou kwam in actie en maakte een afstandsshot, wat de stand met de rust naar 4-5 bracht, altijd een leuk gevoel om met een voorsprong de rust in te gaan. Tijdens de rust kregen de spelers een mini-training om oplossingen te krijgen tegen de hoge verdedigende druk. 

 

Verslag : Blauw Wit A – Catba A : 23 - 23  (10-12)
A: Lander (5+s), Jan (s), Jente, Imke (6)

V: Jelle (2), Kobe (2), Ana (2+s), Lotte (3)
Wissels : Rik, Tine

Scheidsrechter : D. Van den Bergh

In de laatste wedstrijd van de heenronde treft Blauw Wit de leider in de reeks.  Catba had nog maar enkel tegen Neerlandia nipt zijn meerdere moeten erkennen en dat was net de ploeg waar onze spelers vorige week moesten knokken om een puntje mee naar huis te nemen.  Met de bijzondere match van vorig seizoen nog in gedachten, stonden de zenuwen gespannen tussen en naast de lijn.  Met dezelfde scheidsrechter was de setting helemaal compleet.  Met Jente in de plaats van Zoë verhuisde Lotte naar het andere vak.

A:Jana(1),Mira(3+s),Mirko(6+s),Senne(6)

V:Cézanne(4),Mette(3),Florian(1),Anthony(5)

Invallers:Nils(1+s)

De heenwedstrijd tegen Leuven waren we gemakkelijk gewonnen met 5-16 dus we gingen er vanuit dat het nu ook wel vlotjes zou lopen.....

En dat was dus ook zo.

Er werden aan de lopende band kansen gecreëerd en daaruit volgden heel wat doelpunten waaronder enkele pareltjes door knap samenspel.

We verdedigden ook stevig en Leuven had het moeilijk om met onze druk om te gaan. 

De rust gaan we dan ook in met een mooie 14-1.

De tweede helft drijven we de score nog wat op en zo wordt het uiteindelijk 33-5.

Toch ook wel een pluim voor onze tegenstrever dat ze er heel de wedstrijd zijn blijven voor gaan ondanks de grote achterstand.

Wat wij toch ook moeten meenemen uit deze wedstrijd is dat 6 stippen missen echt wel te veel is, dit moet veel beter !

Ik denk dat we ondertussen wel allemaal erg uitkijken naar het zaalseizoen.

Ongetwijfeld gaan dit veel interressantere matchen zijn en zullen we allemaal op het scherpst van de snede moeten presteren om ook hier goede resultaten te behalen.

Maar daar heeft dan ook iedereen het volste vertrouwen in !

 

Pascale

 

Verslag Beker : Kwik A - Boeckenberg A : 23 – 28  (10-13)
A: Joppe B (2), Thomas T (6), Tess V (3+s), Amber E (1)

V: Jordan DV (6), Tibo D (5), Lisa VG, Lauren S (4)
Wissels : Seppe C, Rani VH

Scheidsrechters : E. Mertens, T. Van Goidsenhove

Eén constante in deze bekerwedstrijd : regen.  Pluim voor de drainage van het speelveld, die er voor zorgde dat het goed bespeelbar bleef, en gelukkig geen of nauwelijks wind.  Het was niet het weertje dat de supporters enthousiast maakte.  De paraplu’s werden ontstoft en een partytent zorgde voor een droog plekje.  Spelers, scheidsrechters en coaches trotseerden het nat en, afgaande op de score, bleken ze er weinig last van te hebben op een uitschuiver links en rechts na en een glibberige bal af en toe.  De resultaten van onze panters zijn de laatste jaren niet zo sterk in de Beker.  Meestal eindigde het parcours in de kwartfinale, behalve vorig jaar, zodat ik benieuwd was of er opnieuw aanspraak kon gemaakt worden op de ½ finale.

A: Jana(2)-Charlotte(s)-Mirko(4+s)-Jani

V: Mette(2+s)-Cezanne(2+s)-Anthony(1)-Florian(2)

Zondag speelden onze U19 tegen ASKC,dat samen met ons op een gedeelde eerste plaats stond.

We starten niet al te best, onze eerste 3 aanvallen slagen we er niet in om zelfs maar één doelkans te creëren....en we staan dan ook algauw 0-2 achter.

Gelukkig blijkt dit maar een valse start want het duurt niet lang of we beginnen dan toch vlotjes te scoren en laten weer mooie korfbal zien.

Er wordt ook knap verdedigd en ASKC komt er pracktisch niet aan te pas, tegen de rust kunnen ze slechts 3 keer scoren en staat het 11-3.

Voorts valt op dat onze dames meer dan de helft van de doelpunten voor hun rekening nemen.Knap!

Het toont aan dat we echt wel een zeer evenwichtige ploeg zijn ,waar iedereen zijn steentje bijdraagt.

Dit is dan ook ongetwijfeld de grote sterkte van dit team, uiteraard samen met onze coaches die het plaatje compleet maken.

Als we even kijken naar de statistieken zien we dat we op de 5 gespeelde wedstrijden 123 doelpunten hebben gemaakt,dwz een gemiddelde van 24,6 per wedstrijd.

We kregen in die 5 wedstrijden 44 doelpunten tegen,dwz een gemiddelde van 8,8 per wedstrijd.

Mooie cijfers die alvast veelbelovend zijn en we kijken uit naar het vervolg van de competitie!

 

Pascale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verslag : HMKC A - Blauw Wit A : 17 - 23  (4-15)
A: Jelle (3+s), Kobe (4), Zoë (1), Tine (3)

V: Lander (1), Jan (2+s), Lotte (1), Imke (4+s)
Wissels : Yoni, Jente (1), Rik

Scheidsrechter : Yarne Sacré

Lang geleden dat ik me over de talloze verkeersdrempels een weg baande door het Fort van Hoboken op zoek naar de infrastructuur van HMKC.  Het mooie clubhuis had ik nog niet gezien, knap.  Uiteraard veel bekende gezichten, wegens de samenwerking bij de jeugd met deze club, en eentje dat zich nog altijd niet heeft kunnen bevrijden van de korfbalmicrobe.  Zij deed de wedstrijd van de B’s kantelen in het voordeel van de thuisploeg.  Met Niels afwezig wegens huwelijksverplichtingen, repte An zich terug uit Nederland om te coachen.  Verder geen wijzigingen tussen de lijnen.

 U19A Boeckenberg-Spartacus 29-11 (15-4)

A:Mette(5+s),Jitte(1),Florian,Nils(4)

V:Charlotte(4),Cezanne,Mirko(4),Senne(6)

Invallers: Anthony,Jani(2),Jana(1+s)

Na het jammerlijke verlies zaterdag van de bekerwedstrijd tegen Vobako,begreep heel de ploeg dat we uit een ander vaatje moesten gaan tappen om zulke uitschuivers niet meer mee te moeten maken.

Deze nederlaag stond niet in ons scenario en was dan ook zeer moeilijk te verteren voor heel het team.

De boodschap was dan ook duidelijk;voetjes terug op de grond en alle neuzen in dezelfde richting.

Gelukkig was dit vandaag dan ook het geval.

We domineerden vanaf het eerste fluitsignaal,lieten fraaie acties zien en er werd opnieuw vlot gescoord.

Bij de rust stond er dan ook al een confortabele 15-4 op het scorebord.

De tweede helft blijven we op hetzelfde elan verder gaan en de aanvallen volgen elkaar op in hoog tempo. 

Anthony,Jani en Jana komen nu ook tussen de lijnen en scoren ook vlotjes mee.

Zo eindigt deze wedstrijd met net geen 30 doelpunten.

Om het met de woorden van één van onze felste supporters te zeggen: MOOI !

Zondag spelen we tegen ASKC die net als ons ongeslagen zijn en waarmee we dus samen eerste staan in de rangschikking.

Belangrijke wedstrijd, dus hopelijk iedereen in grote form !

 

Pascale

 

 

 

 

Kalender
  April 2025  
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Foto's
Trooper

Koop Online via Trooper

Sporting A
Events
Verjaardagen
10/04
Dennis Voshart
10/04
Ferre Van den Bosch
11/04
Emilia Seghers
11/04
Katrien Spiessens
12/04
Liv Van den Bosch
12/04
Sil Voshart
13/04
Kara Plancke
14/04
Nino Hof
14/04
Joyce Van Gorp
16/04
Roland Caubergs
Twitter

Kon. Boeckenberg Korfbal Club vzw   |    Grensstraat 9   |   2100 Deurne   |   BTW BE 0408.601.117

info@boeckenberg-korfbal.be

 © 2016, website powered by Twizzit.com